Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Pomimo, że możliwość ciągłego pomiaru stężenia glukozy w organizmie trwająca nieprzerwanie do 6 miesięcy, dzięki wszczepionemu pod skórę mikrosensorowi,  jest dostępna  w Polsce już od roku to nadal wielu pacjentów o tym nie wie.

 

Ostatnio użytkownik portalu napisał, że fajnie byłoby gdyby istniał taki wszczepialny pod skórę chip i był połączony z aplikacją w telefonie. Tak jest właśnie w przypadku tego systemu, o którym piszemy.

 

 

System ten to Eversense XL firmy Roche Diabetes Care. Składa się on z mikrosensora wszczepianego pod skórę, wodoodpornego, superlekkiego, zdejmowalnego nadajnika i aplikacji na smartfon.

 Wszczepienie mikrosensora ( wielkości 1,5 cm) zajmuje tylko chwilkę, jest bezbolesne (boli jedynie ukłucie do znieczulenia skóry) i odbywa się w gabinecie diabetologicznym. Wszczepia się go w górną okolice ramienia.

Nadajnik z kolei ma funkcję alarmu w formie wibracji odczuwalnego na ciele. Przyklejony jest on za pomocą plastra na ramieniu, tuż nad miejscem, w którym znajduje się sensor. Nadajnik ten wysyła informacje o stężeniu glukozy do aplikacji w telefonie.

Aplikacja w telefonie informuje o wystąpieniu zbyt wysokich i zbyt niskich stężeń glukozy cukru we krwi i pokazuje stężenie glukozy w czasie rzeczywistym. Czyli żeby sprwdzić aktualne stężenie glukozy wystarczy spojrzeć na telefon

Sensor działa do 6 miesięcy co oznacza, że wymienia się go dwa razy do roku.

Pomiar stężenia glukozy odbywa się w płynie śródtkankowym, co kilka minut, przez 24 godziny na dobę.

 

 

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...

Nowoczesne, niestety nierefundowane leki, nie tylko obniżają cukier we krwi ale też korzystnie działają na serce....


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję