Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Wszystkim wiadomo, że stosowanie probiotyków jest ważne w czasie antybiotykoterapii. Probiotyk to suplement diety zawierający żywe bakterie, które zastosowane w odpowiedniej ilości przynoszą korzyści zdrowotne organizmowi.

 

 

 

 

Mało kto wie, że od lat prowadzone są badania nad ich wpływem na poprawę stężenia glukozy we krwi. Niektóre z tych badań wskazują na to, że stosowanie probiotyku może prowadzić do lepszej kontroli cukrzycy poprzez zmniejszenie oporności na insulinę a także korzystnego wpływu na lipidogram czyli  cholesterol i triglicerydy

Przyjmowanie probiotyków moduluje mikroflorę jelitową poprzez zwiększenie liczby bakterii z rodzaju Bifidobakterii i pałeczek kwasu mlekowego. Dzięki temu, poprawie ulegają działanie i szczelność bariery jelitowej a w konsekwencji poprawia się insulinowrażliwość oraz gospodarka węglowodanowa i lipidowa. Działanie probiotyków jest swoiste dla danego szczepu, poprzedzone specyficznymi dla szczepu badaniami klinicznymi.  

 

 

 

 

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...

Cukrzyca typu 1 jest szczególnie dokuczliwa dla najmłodszych chorych - ich życie od praktycznie niepamiętnych dni...

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a...

Nowoczesne, niestety nierefundowane leki, nie tylko obniżają cukier we krwi ale też korzystnie działają na serce....


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© 2019 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję