Vinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.xVinaora Nivo Slider 3.x

Już 20 lat temu naukowcy z Australii zauważyli, że istnieje związek pomiędzy zakażeniem rotawirusami a występowaniem markerów immunologicznych cukrzycy typu 1. Z kolei w styczniu 2019 r w artykule opublikowanym w czasopiśmie medycznym JAMA Pediatrics naukowcy z Australii wysunęli inne przypuszczenie mianowicie, że w związku z szczepieniem dzieci przeciwko rotawirusom zmniejszyła się częstość zachorowania na cukrzycę typu 1. W Australii szczepionka przeciw rotawirusom podawana jest w 2. I 4. miesiącu życia i jest obowiązkowa. Naukowcy porównali wskaźniki zachorowań na cukrzycę typu 1 w ciągu 8 lat przed i po wprowadzeniu szczepionki i wykazali, że zmniejszyła się ilość nowych zachorowań na cukrzycę typu 1 u dzieci do 4 roku życia podczas gdy u starszych dzieci zachorowanie było be zmian. Dzieci poniżej 4 roku życia urodziły się już po wprowadzeniu obowiązkowej szczepionki więc związek przyczynowo-skutkowy jest prawdopodobny. Niezbędne są jednak dalsze badania w tym zakresie.
Zmniejszenie częstości zachorowań na cukrzycę typu 1 w Australii jest pierwszym od lat 80-tych XX wieku.

 https://jamanetwork.com/journals/jamapediatrics/article-abstract/2721243

Koniecznie polub nasz profil na FB i bądź na bieżąco!

 

 


Zobacz również:

 

Pacjenci  stosujący flozyny (Forxiga, Invokana, Jardiance),  zgłaszają się do Poradni Diabetologicznej prosząc...

Określona seria leku o nazwie Thiogamma, wydawanego wyłącznie na receptę, stosowanego wśród chorych na cukrzycę...

Tak, to prawda, że od 01.07.2019 Diaprel MR 60 mg, lek powszechnie stosowany przez wiele osób chorych na cukrzyce...

Cukrzyca typu 2 jest najczęstszą przyczyną niewydolności nerek wymagającej dializoterapii dlatego warto robić...


Partnerzy

 

 

Tworzenie stron www
© Warning: Use of undefined constant Y - assumed 'Y' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /usr/home/klinikadiabetyka/domains/klinikadiabetyka.pl/public_html/templates/kdj/index.php on line 210 2021 Klinikadiabetyka
Don't have an account yet? Register Now!

Sign in to your account

Uprzejmie informujemy, że serwis Klinikadiabetyka wykorzystuje pliki cookie do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu dopasowywania wyświetlanych treści oraz analizowania ruchu na stronie. Domyślnie przeglądarka zezwala na zapisywanie powyższych informacji na urządzeniu końcowym Użytkownika, pamiętaj jednak, że zawsze możesz wyłączyć tę funkcję w ustawieniach swojej przeglądarki. Jeśli zgadzasz się na powyższe warunki kliknij przycisk "Akceptuję".
Akceptuję